LEDNÍ HOKEJ

jak jsem se stal rozhodčím

Už od dětství mě fascinovala úžasná hra, kdy se horda nadšených a zapálených bruslařů prohání po ledě za černým pryžovým nesmyslem. Asi jako každý malý kluk jsem i já snil svůj velký hokejový sen, ale bohužel jsem nikdy tenhle krásný sport závodně nehrál. Proto jsem se rozhodl ve svých 18 letech alespoň něco hokeji dát i od něj přijímat a tak jsem prošel prvním "nováčkovským" seminářem a stal se hokejovým rozhodčím.
Kariéra rozhodčího vyžaduje, stejně jako v jiných sportech, především plné nasazení, odříkání si a spoustu kompromisů v životě pracovním i soukromém. Bohužel i přes moje nadšení a odhodlání jsem nechtěl a nemohl hodit za hlavu práci, která mě hodně baví a koneckonců i živí. To znemožnilo v mých 25 letech, společně s hendikepem bruslení (oproti bývalým aktivním hokejistům je vždy znát) můj rozhodcovský růst a zdolání I. licence rozhodčího LH. Na dlouhá léta jsem zůstal rozhodčím především pro utkání řízená krajským (pražským) svazem ledního hokeje, což mě ovšem o více nebo méně radostné zážitky na ledě nijak neochudilo.
Až v roce 2007 jsem se donutil svoji fyzickou schránku patřičně připravit na náročný seminář a úspěšně jsem získal licenci I. třídy rozhodčího LH. Nasazování do celostátních soutěží ČSLH mi přineslo nové zkušenosti a motivaci k dalšímu zlepšování mezi mantinely.


současnost na ledě

V současnosti působím jako rozhodčí v II. lize, dorosteneckých a juniorských soutěží ČSLH a samozřejmě také v rámci regionu Prahy, kde jsem kmenovým rozhodčím pro soutěže řízené KSLH. Za svoji rozhodcovskou kariéru mám odřízených přes 850 utkání, především jako čárový rozhodčí. Kromě toho občas plním i funkce pomocných rozhodčích na utkáních ČSLH i na extralize, kde se pozorováním a diskuzemi učím od zkušenějších kolegů. I teď stále objevuji nové, další zajímavosti a řešení konkrétních situací a troufám si tvrdit, že se stejně jako většina kolegů budu účit neustále. Hokej je hra naprosto originální a jedinečná a vždy přinese něco nečekaného nejen pro hráče, ale i pro nás rozhodčí.© 2007 Michal Rybáček Všechna práva vyhrazena. | Kontakty | Služby: webhosting eHosting | registrace domény